206

Płyta indukcyjna na 230V [Ranking 2022]

AGD do zabudowyRankingi

Aktualizacja: 3 lutego, 2022
Płyta indukcyjna to najczęściej wybierana płyta grzewcza w obecnych czasach. Ma dużo zalet: szybko się gotuje, pola grzewcze bardzo szybko się wystudzają – czyli ryzyko poparzenia jest mniejsze, efektywność gotowania jest wyższa niż w płytach ceramicznych czy gazowych. Jednak większość modeli dostępnych na rynku są przystosowanie pod tzw. siłę i co zrobić w momencie, gdy w domu mamy tylko standardowe gniazdko? Producenci na szczęście wyszli z rozwiązaniem tego problemu i na rynku można znaleźć sporo modeli, które nadają się na 230V. Poniżej przedstawiłem moim zdaniem ciekawsze modele.

Płyta indukcyjna Electrolux LIL61424C

Moc całkowita 3,65kW
Booster
Blokada sterowania
Wskaźnik ciepła resztkowego
SlimFit

Electrolux w końcu dodał do swojego portfolio płytę, która jest dedykowana typowo pod 230V. Jest to bardzo prosty model, nie tutaj jakiś wyrafinowanych opcji czy funkcji. Mamy standardowo opcję booster, wykrywanie garnka, blokadę, proste sterowanie i w zasadzie to wszystko. Jeśli szukasz łatwego modelu w obsłudze, który ma po prostu szybko grzać i gotować to jest to opcja, którą warto wziąć pod uwagę.

Po więcej informacji zapraszam na stronę producenta.

Model dostępny w:Płyta indukcyjna Amica PI6509PLU

Moc całkowita 3,7kW
PowerBooster x2
Blokada sterowania
Wskaźnik ciepła resztkowego
Plug&Play

Jeden z popularniejszych modeli, który z resztą sam użytkuję 😉 Model jest z gotowym kablem z wtyczką, więc nie potrzeba elektryka do podłączenia. Moc maksymalna 3,7kW – przy normalnym gotowaniu na dwóch polach średnio wychodzi po 2,0kW, więc jest dobrze. Jest też funkcja booster dla dwóch pól do szybkiego zagotowania wody, fajny cyfrowy wskaźnik ciepła resztkowego, timer. Płyta ma również już system rozpoznawania wielkości garnka. Sterowanie jest bardzo proste, wręcz intuicyjne.

Po więcej informacji zapraszam na stronę producenta.

Model dostępny w:Płyta indukcyjna Bosch PUE611BF1E

Moc całkowita 3,7kW
PowerBooster x4
Blokada sterowania
Wskaźnik ciepła resztkowego
QuickStart

Płyta Boscha podobnie jak Amicy jest gotowa od razu do podłączenia pod gniazdko – ma w zestawie kabel z wtyczką. Moc również jest taka sama 3,7kW – oczywiście mowa tutaj o mocy maksymalnej, zazwyczaj korzysta się z połowy tego zakresu. Fajną opcją jest QuickStart, dzięki której płyta wykrywa położenia garnka na polu i od razu je uruchamia – my musimy tylko wybrać moc grzania. Zakres mocy jaką daje nam Bosch jest bardzo duża – mamy aż 17 ustawień mocy grzania. W razie wykipienia np. mleka płyta automatycznie się wyłączy, a funkcja ReStart pozwoli nam powrócić do ustawionej mocy zaraz po ponownym uruchomieniu.
Jest też booster dla wszystkich pól, timer, blokada panelu sterowania, 2-stopniowy wskaźnik ciepła resztkowego. Sterowanie również jest proste i intuicyjne.

Po więcej informacji zapraszam na stronę producenta.

Model dostępny w:Płyta indukcyjna Electrolux Slim-fit EIT61443B

Moc całkowita 7,2kW
DirectTouch
PowerBoost
Flexi-Power
CleverHeat

Moc całkowita 7,2kW i podłączenie na 230V? Raczej to nie jest dobry pomysł, ale płyta nie znalazła się tutaj przypadkiem. Funkcja Flexi-Power pozwoli nam dostosować moc całkowitą płyty do naszej sieci. Można ją ustawić już od zakresu 1500W, ale optymalnie będzie na 3500W – wtedy podłączenie pod standardowe gniazdko nie będzie problemem.

Po za tym pełna klasyka – 4 osobne pola grzewcze, funkcja booster, blokada przed uruchomieniem, timer, 3 stopniowy wskaźnik ciepła resztkowego. Sterowanie jest bardziej rozbudowane, i możemy od razu wskazać moc grzania bez klikania w +/-. Ciekawą opcją jest funkcja Hob2Hood, która łączy się z okapem, a moc wyciągu jest dobierana automatycznie. Opcja ta działa jedynie z okapami Electroluxa, które to takową opcję posiadają.

Po więcej informacji zapraszam na stronę producenta.

Model dostępny w:Płyta indukcyjna Amica PI6140PWTU

Moc całkowita 7,4kW
PowerBooster
Blokada przed dziećmi
HeatControl
PowerChoice

Biała płyta indukcyjna? A dlaczego by nie 😉 w kuchni prezentuje się elegancko, ale trzeba trochę więcej poświęcić czasu na czyszczenie 🙂 Coś za coś. Wracając do samej płyty – moc 7,4kW – czyli nie nadaje się pod gniazdko. Z pomocą przychodzi funkcja PowerChoice, która daje nam możliwość regulacji w zakresie: 2,8kW, 3,7kW, 6,0kW, 7,4kW. Przy słabszej instalacji wybieramy 2,8kW , a przy lepszej 3,7kW i spokojnie można wpinać się pod 230V 🙂

Sterowanie jest klasyczne – plus i minus, przy czym jest intuicyjne. Każde z pól ma opcję booster oraz wykrywania wielkości garnka. Z funkcji dodatkowych mamy: timer, minutnik, 2 stopniowy wskaźnik ciepła resztkowego, blokadę przed dziećmi i opcję podtrzymywania ciepła. Model ten daje nam również możliwość zabudowy równo z blatem kuchennym.

Po więcej informacji zapraszam na stronę producenta.

Model dostępny w:Płyta indukcyjna GORENJE IT641BSC

Moc max 7,2kW
Funkcja StayWarm
Booster
Timer
Power Management

Płytę Gorenje dzięki funkcji PowerManagement możemy podłączyć pod 230V – zakres mocy jaki mamy do wyboru: 2,3kW, 2,8kW, 3,0kW, 3,7 kW oraz 7,2kW. Model IT641BSC oferuje sporo przydatnych funkcji np.

Stay warm – czyli podtrzymywanie ciepła potrawy w temperaturze 70˚C
Soft Melt – funkcja idealna do rozpuszczania czekolady lub masła, płyta wytwarza w garnku 42˚C, więc nic nie przypalimy. Dodatkowo nadaje się jako opcja do rozmrażania

Standardowo mamy funkcję booster, timera i blokadę panelu sterującego. Płyta nadaje się zarówno do montażu nablatowego jak i możemy ją zlicować na równo z blatem.

Po więcej informacji zapraszam na stronę producenta.

Model dostępny w:Płyta indukcyjna Bosch PerfectFry PXE601DC1E

Moc całkowita 7,4kW
17 poziomów mocy
Direct Select Premium
MoveMode Plus
Sensor smażenia

Model z tzw. wyższej półki. Funkcji i możliwości jest tyle, że ciężko wszystkie opisać 😉 Najważniejsze – możemy ograniczyć moc urządzenia do nawet 1000W, optymalnie będzie jednak 3500-4000W. Płyta ma dwa pole standardowe i jedno FlexInduction – na którym możemy umieścić kilka garnków jednocześnie i ustawić kilka stref grzania o różnej mocy. Przy bardziej zaawansowanym gotowaniu jak znalazł 😉

Patrząc na samo sterowanie, może wydawać się trudne w obsłudze. Nic bardziej mylnego. Sterowanie jest intuicyjne, DirectSelect pozwoli nam od razu przejść do żądanej mocy (17 poziomów), bez potrzeby klikania w plus i minus. Płyta wykrywa również obecność naczynia i automatycznie uruchamia pole.

Płyta ma również sensor smażenia, który nie pozwoli abyśmy spalili schabowego czy inną smażoną rzecz 😉 Funkcja PanBoost dodatkowo ochroni nasze naczynia przed nadmierną temperaturą, co zaś wpłynie na żywotność garnków czy patelni.

Ze standardowych opcji mamy jeszcze: Timer, Zegar, blokadę przed dziećmi, funkcję „krótkie czyszczenie”, funkcję wyłączenia płyty w momencie, gdy coś wykipi lub się wyleje.

Ciężko opisać wszystkie funkcje i parametry płyty, dlatego po więcej informacji zapraszam na stronę producenta 🙂 P.s. płyta nadaje się tylko do montażu na równi z blatem.

Model dostępny w:Pamiętaj, żeby przed podjęciem decyzji o zakupie indukcji sprawdzić jaki bezpiecznik jest przygotowany na linii, do której będzie płyta podłączona. Optymalna wartość to 16A. Najlepiej skonsultować ten temat z elektrykiem lub swoim dostawcą prądu 🙂 Jeśli masz pytania o któryś z powyższych modeli lub inny, który masz upatrzony to zapraszam do komentowania 🙂

Produkty, które polecam w powyższym rankingu opieram na wieloletniej pracy jako sprzedawca, serwisant i użytkownik. Wybieram tylko sprawdzone produkty, choć wiem, że sprzętów niezawodnych nie ma, to zasada jest jedna – polecać takie sprzęty, które bez wahania wybrałbym sam dla siebie. Ranking jest w 100% niezależny, nie współpracuję z producentami w tym temacie 🙂
guest
206 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najlepiej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Hanna
Hanna
10 czerwca, 2022 05:19

Witam, czy jest jakaś płyta indukcyjna na 230 kasy kolor ale nie biała.

Iwa
Iwa
25 maja, 2022 16:33

Witam ,proszę o polecenie płyty indukcyjnej bez siły , niestety stare budownictwo i pozostaje tylko 230v oraz piekarnika do zabudowy w granicach do 3 tysięcy za produkt . Jest tyle tego że ciężko coś mi wybrać,a przede mną upragniony remont kuchni.

Marek
Marek
28 kwietnia, 2022 12:39

Witam co polecil by Pan z indukcji pod 230 V gdyz nie mam sily w bloku

Dawid
Dawid
27 kwietnia, 2022 12:59

Płyta indukcyjna Amica PI6509PLUCzy można ja podłączyć do zasilania 230v mam nową instalację i czy by było najlepiej odzielny kabel do płyty od licznika zeby korki nie wyskakiwaly

Urszula
Urszula
25 kwietnia, 2022 19:25

Cz model amici pi 6540ptu jest z wtyczką

Sylwester
Sylwester
21 kwietnia, 2022 20:27

Dzień dobry, co z kuchenek wolnostojacych – indukcja 230V plus piekarnik elektryczny by Pan polecił? Najlepiej z gotowa wtyczka do prądu 🙂

Krzysztof
Krzysztof
20 kwietnia, 2022 16:08

Dzień dobry.
Remontujemy stare mieszkanie w którym niestety nie ma możliwości podłączenia płyty na 400V, wiec jesteśmy w pewien sposób zmuszeni do kupna takiej płyty która będzie mogła funkcjonować przy 230v i tu rodzi się pytanie którą? Czy wszystkie płyty na 230v będą miały w pewien sposób ograniczone możliwości i żadna nie pociągnie 4 palników w jednym czasie ? Przy tytlu modelach ciężko skusić się na coś konkretnego. Bardzo proszę o pomoc w doborze odpowiedniej płyty.

Pozdrawiam

Gregor
Gregor
29 marca, 2022 07:03

Witam. Mam na oku trzy płyty: Electrolux Slim-fit EIT61443B, Amica PIE6543PHTSU 2.0, Whirlpool WL S3160 BF. Może mi Pan poradzić, która by była najlepsza? Chyba, że ma Pan inny sprawdzony typ to bardzo proszę o propozycje. Warunek jest taki, że musi mieć zmienną moc przyłączeniową i być w kwocie ok. 1500 zł. Pozdrawiam.

Basia
Basia
21 marca, 2022 06:26

Dzień dobry,
Poszukuję nie za drogiej płyty, zależy mi na łączonym polu grzewczym, minutniku,samoistnym wyłączeniu w przypadku zalania/wykipienia, wskaźniku ciepła resztkowego, nie zurzywajacej prądu jak smok, takiej która posłuży dłużej a nie tylko do końca gwarancji.
Jeśli warta zakupu może być też droższa
Z góry dziękuję i pozdrawiam

Last edited 3 miesięcy temu by Basia
Basia
Basia
21 marca, 2022 11:45
Reply to  PanAGD

Tak

Basia
Basia
21 marca, 2022 15:26
Reply to  PanAGD

Na siłę

Basia
Basia
30 marca, 2022 05:17
Reply to  PanAGD

Dziękuję za pomoc 🙂