28

Płyta indukcyjna na 230V [Ranking 2020]

PanAGD

AGD do zabudowyRankingi

Płyta indukcyjna to najczęściej wybierana płyta grzewcza w obecnych czasach. Ma dużo zalet: szybko się gotuje, pola grzewcze bardzo szybko się wystudzają – czyli ryzyko poparzenia jest mniejsze, efektywność gotowania jest wyższa niż w płytach ceramicznych czy gazowych. Jednak większość modeli dostępnych na rynku są przystosowanie pod tzw. siłę i co zrobić w momencie, gdy w domu mamy tylko standardowe gniazdko? Producenci na szczęście wyszli z rozwiązaniem tego problemu i na rynku można znaleźć sporo modeli, które nadają się na 230V. Poniżej przedstawiłem moim zdaniem ciekawsze modele.

Płyta indukcyjna Amica PI6509PLU

Moc całkowita 3,7kW
PowerBooster x2
Blokada sterowania
Wskaźnik ciepła resztkowego
Plug&Play

Jeden z popularniejszych modeli, który z resztą sam użytkuję 😉 Model jest z gotowym kablem z wtyczką, więc nie potrzeba elektryka do podłączenia. Moc maksymalna 3,7kW – przy normalnym gotowaniu na dwóch polach średnio wychodzi po 2,0kW, więc jest dobrze. Jest też funkcja booster dla dwóch pól do szybkiego zagotowania wody, fajny cyfrowy wskaźnik ciepła resztkowego, timer. Płyta ma również już system rozpoznawania wielkości garnka. Sterowanie jest bardzo proste, wręcz intuicyjne.

Po więcej informacji zapraszam na stronę producenta.

Model dostępny w:Płyta indukcyjna Bosch PUE611BF1E

Moc całkowita 3,7kW
PowerBooster x4
Blokada sterowania
Wskaźnik ciepła resztkowego
QuickStart

Płyta Boscha podobnie jak Amicy jest gotowa od razu do podłączenia pod gniazdko – ma w zestawie kabel z wtyczką. Moc również jest taka sama 3,7kW – oczywiście mowa tutaj o mocy maksymalnej, zazwyczaj korzysta się z połowy tego zakresu. Fajną opcją jest QuickStart, dzięki której płyta wykrywa położenia garnka na polu i od razu je uruchamia – my musimy tylko wybrać moc grzania. Zakres mocy jaką daje nam Bosch jest bardzo duża – mamy aż 17 ustawień mocy grzania. W razie wykipienia np. mleka płyta automatycznie się wyłączy, a funkcja ReStart pozwoli nam powrócić do ustawionej mocy zaraz po ponownym uruchomieniu.
Jest też booster dla wszystkich pól, timer, blokada panelu sterowania, 2-stopniowy wskaźnik ciepła resztkowego. Sterowanie również jest proste i intuicyjne.

Po więcej informacji zapraszam na stronę producenta.

Model dostępny w:Płyta indukcyjna Electrolux Slim-fit EIT61443B

Moc całkowita 7,2kW
DirectTouch
PowerBoost
Flexi-Power
CleverHeat

Moc całkowita 7,2kW i podłączenie na 230V? Raczej to nie jest dobry pomysł, ale płyta nie znalazła się tutaj przypadkiem. Funkcja Flexi-Power pozwoli nam dostosować moc całkowitą płyty do naszej sieci. Można ją ustawić już od zakresu 1500W, ale optymalnie będzie na 3500W – wtedy podłączenie pod standardowe gniazdko nie będzie problemem.

Po za tym pełna klasyka – 4 osobne pola grzewcze, funkcja booster, blokada przed uruchomieniem, timer, 3 stopniowy wskaźnik ciepła resztkowego. Sterowanie jest bardziej rozbudowane, i możemy od razu wskazać moc grzania bez klikania w +/-. Ciekawą opcją jest funkcja Hob2Hood, która łączy się z okapem, a moc wyciągu jest dobierana automatycznie. Opcja ta działa jedynie z okapami Electroluxa, które to takową opcję posiadają.

Po więcej informacji zapraszam na stronę producenta.

Model dostępny w:Płyta indukcyjna Amica PI6140PWTU

Moc całkowita 7,4kW
PowerBooster
Blokada przed dziećmi
HeatControl
PowerChoice

Biała płyta indukcyjna? A dlaczego by nie 😉 w kuchni prezentuje się elegancko, ale trzeba trochę więcej poświęcić czasu na czyszczenie 🙂 Coś za coś. Wracając do samej płyty – moc 7,4kW – czyli nie nadaje się pod gniazdko. Z pomocą przychodzi funkcja PowerChoice, która daje nam możliwość regulacji w zakresie: 2,8kW, 3,7kW, 6,0kW, 7,4kW. Przy słabszej instalacji wybieramy 2,8kW , a przy lepszej 3,7kW i spokojnie można wpinać się pod 230V 🙂

Sterowanie jest klasyczne – plus i minus, przy czym jest intuicyjne. Każde z pól ma opcję booster oraz wykrywania wielkości garnka. Z funkcji dodatkowych mamy: timer, minutnik, 2 stopniowy wskaźnik ciepła resztkowego, blokadę przed dziećmi i opcję podtrzymywania ciepła. Model ten daje nam również możliwość zabudowy równo z blatem kuchennym.

Po więcej informacji zapraszam na stronę producenta.

Model dostępny w:Płyta indukcyjna Whirlpool ACM 928 BA

Moc całkowita 7,2kW
FlexiCook
Booster
Timer
Power Management

Płytę Whirlpoola dzięki funkcji PowerManagement możemy podłączyć pod 230V – zakres mocy jaki mamy do wyboru: 2,5kW, 4,0kW, 6,0kW i 7,2 kW. Jest to też pierwsza płyta w zestawieniu, która ma możliwość łączenia pól – w sam raz do dużych garnków. Każde pole ma również osobne sterowanie. Mamy również timer, funkcję blokady oraz dwie ciekawe funkcje : Gotowanie na wolnym ogniu oraz Funkcja Rozpuszczanie. Pierwsza będzie idealna do potraw czy zup, które wymagają długiego gotowania tzw. pyrkania 😉 Druga przyda się do rozpuszczania masła, czekolady etc.

Płyta ma również szlifowane krawędzie, co dodaje elegancji 🙂

Po więcej informacji zapraszam na stronę producenta.

Model dostępny w:Płyta indukcyjna Bosch PerfectFry PXE601DC1E

Moc całkowita 7,4kW
17 poziomów mocy
Direct Select Premium
MoveMode Plus
Sensor smażenia

Model z tzw. wyższej półki. Funkcji i możliwości jest tyle, że ciężko wszystkie opisać 😉 Najważniejsze – możemy ograniczyć moc urządzenia do nawet 1000W, optymalnie będzie jednak 3500-4000W. Płyta ma dwa pole standardowe i jedno FlexInduction – na którym możemy umieścić kilka garnków jednocześnie i ustawić kilka stref grzania o różnej mocy. Przy bardziej zaawansowanym gotowaniu jak znalazł 😉

Patrząc na samo sterowanie, może wydawać się trudne w obsłudze. Nic bardziej mylnego. Sterowanie jest intuicyjne, DirectSelect pozwoli nam od razu przejść do żądanej mocy (17 poziomów), bez potrzeby klikania w plus i minus. Płyta wykrywa również obecność naczynia i automatycznie uruchamia pole.

Płyta ma również sensor smażenia, który nie pozwoli abyśmy spalili schabowego czy inną smażoną rzecz 😉 Funkcja PanBoost dodatkowo ochroni nasze naczynia przed nadmierną temperaturą, co zaś wpłynie na żywotność garnków czy patelni.

Ze standardowych opcji mamy jeszcze: Timer, Zegar, blokadę przed dziećmi, funkcję “krótkie czyszczenie”, funkcję wyłączenia płyty w momencie, gdy coś wykipi lub się wyleje.

Ciężko opisać wszystkie funkcje i parametry płyty, dlatego po więcej informacji zapraszam na stronę producenta 🙂

Model dostępny w:Jeśli masz pytania o któryś z powyższych modeli lub inny, który masz upatrzony to zapraszam do komentowania 🙂

Skomentuj. Zadaj pytanie. Podziel się opinią :)
guest
28 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najlepiej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Kamil
Kamil
15 kwietnia, 2021 19:00

Dzień dobry, czy mógłby mi pan doradzić, którą indukcje wybrać? Będę zamawiał sprzęt w media expert i tu do wyboru mam ELECTROLUX EIT61443B SLIM-FIT lub ELECTROLUX EIV634 SLIM-FIT, różnica cenowa między tymi 2 opcjami to 200zł jednak zastanawia mnie, że na stronie Media Expert ta 1 nie ma w specyfikacji możliwość podpięcia pod siłę? Zastanawia mnie to bo każdy sklep podaje to różnie, w jednych podają, że ma inne, że nie a jednak ma to dla mnie znacznie, bo mam możliwość podpięcia pod siłę.

Kamil
Kamil
15 kwietnia, 2021 20:54
Reply to  PanAGD

Aha czyli rozumiem, że EIT61443B SLIM-FIT ma dodatkowo opcję podpięcia pod 230V, ale w moim przypadku nie robi to żadnej różnicy, bo pod siłę też uda mi się podpiąć. Myśli pan, że warto dopłacać te 200zł do EIV względem EIT tylko dla tych łączonych pól? Czy do kwoty 1500-1600 uda mi się wyrwać jakaś lepszą opcje z podpięciem pod siłę?

Lidka
Lidka
9 kwietnia, 2021 11:14

Witam, na dniach będę kupować płytę indukcyjną. Problem polega na tym, że przez jakiś czas będzie podłączona do zwykłego gniazdka, ale za jakiś czas będzie przeniesiona do pomieszczenia, w którym jest siła.Wolałabym kupić docelową płytę po “siłę”. Czy są godne polecenia płyty, które mogą być podłączone do 230V i do “siły”?

Lidka
Lidka
11 kwietnia, 2021 18:03
Reply to  PanAGD

Dziękuję. Będę kupować więcej sprzętów, więc wrzuciłam pytanie temacie https://panagd.pl/agd-do-zabudowy-pomoc-przy-wyborze/.

Grzegorz
Grzegorz
2 kwietnia, 2021 18:44

Dzień dobry, zakupiłem polecana przez Pan płytę indukcyjną Amica PI6509PLU, czy normalnym jest słyszenie wyłączającej się co jakiś czas jak by nagrzewnicy, takie tykanie. Załączy się na kilka sekund i wyłączy i tak ciągle? Garnki pod indukcję. Dziękuję za odp. Pozdrawiam.

Grzegorz
Grzegorz
3 kwietnia, 2021 13:55
Reply to  PanAGD

Jest to typowy ‘objaw’ tylko tej kuchenki. Czy ogólnie każda miałaby takie objawy?

Anna
Anna
29 marca, 2021 12:51

Dzień dobry, czy któraś z płyt ma możliwość podgrzewania kawiarki 10cm? Nie widzę u producnentów informacji o bardzo małym polu grzewczym. Pozdrawiam

Dariusz
Dariusz
7 marca, 2021 16:18

Jak reguluje sie funkcje flexi-power w indukcji eletroluxa bo w instrukcji nie ma takiego info?

Rafał
Rafał
8 lutego, 2021 18:35

Pisałem do Pana wiadomość w formularzu kontaktowym ale brak odpowiedzi, spróbuję tutaj. Z aktualnego zestawienia dla mnie najlepszy wybór to Electrolux Slim-fit EIT61443B, niestety już coraz ciężej jak kupić. Ma Pan jakąś alternatywę? Potrzebuje urządzenia z możliwością jak najniższego ustawienia mocy. Mieszkanie z przyłączem 4kW. Dlatego ten model był najlepszy. Jest jeszcze coś na rynku co jest rozsądne a może i tańsze? Mieszkanie na wynajem, także płyta nie musi być z wyższej półki. Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.