Płyta indukcyjna Amica PI6509PLU
Jeden z popularniejszych modeli, który z resztą sam użytkuję 😉 Model jest z gotowym kablem z wtyczką, więc nie potrzeba elektryka do podłączenia. Moc maksymalna 3,7kW – przy normalnym gotowaniu na dwóch polach średnio wychodzi po 2,0kW, więc jest dobrze. Jest też funkcja booster dla dwóch pól do szybkiego zagotowania wody, fajny cyfrowy wskaźnik ciepła resztkowego, timer. Płyta ma również już system rozpoznawania wielkości garnka. Sterowanie jest bardzo proste, wręcz intuicyjne.
Po więcej informacji zapraszam na stronę producenta.
Płyta indukcyjna Bosch PUE611BF1E
Płyta Boscha podobnie jak Amicy jest gotowa od razu do podłączenia pod gniazdko – ma w zestawie kabel z wtyczką. Moc również jest taka sama 3,7kW – oczywiście mowa tutaj o mocy maksymalnej, zazwyczaj korzysta się z połowy tego zakresu. Fajną opcją jest QuickStart, dzięki której płyta wykrywa położenia garnka na polu i od razu je uruchamia – my musimy tylko wybrać moc grzania. Zakres mocy jaką daje nam Bosch jest bardzo duża – mamy aż 17 ustawień mocy grzania. W razie wykipienia np. mleka płyta automatycznie się wyłączy, a funkcja ReStart pozwoli nam powrócić do ustawionej mocy zaraz po ponownym uruchomieniu.
Jest też booster dla wszystkich pól, timer, blokada panelu sterowania, 2-stopniowy wskaźnik ciepła resztkowego. Sterowanie również jest proste i intuicyjne.
Po więcej informacji zapraszam na stronę producenta.
Płyta indukcyjna Electrolux Slim-fit EIT61443B
Moc całkowita 7,2kW i podłączenie na 230V? Raczej to nie jest dobry pomysł, ale płyta nie znalazła się tutaj przypadkiem. Funkcja Flexi-Power pozwoli nam dostosować moc całkowitą płyty do naszej sieci. Można ją ustawić już od zakresu 1500W, ale optymalnie będzie na 3500W – wtedy podłączenie pod standardowe gniazdko nie będzie problemem.
Po za tym pełna klasyka – 4 osobne pola grzewcze, funkcja booster, blokada przed uruchomieniem, timer, 3 stopniowy wskaźnik ciepła resztkowego. Sterowanie jest bardziej rozbudowane, i możemy od razu wskazać moc grzania bez klikania w +/-. Ciekawą opcją jest funkcja Hob2Hood, która łączy się z okapem, a moc wyciągu jest dobierana automatycznie. Opcja ta działa jedynie z okapami Electroluxa, które to takową opcję posiadają.
Po więcej informacji zapraszam na stronę producenta.
Płyta indukcyjna Amica PI6140PWTU
Biała płyta indukcyjna? A dlaczego by nie 😉 w kuchni prezentuje się elegancko, ale trzeba trochę więcej poświęcić czasu na czyszczenie 🙂 Coś za coś. Wracając do samej płyty – moc 7,4kW – czyli nie nadaje się pod gniazdko. Z pomocą przychodzi funkcja PowerChoice, która daje nam możliwość regulacji w zakresie: 2,8kW, 3,7kW, 6,0kW, 7,4kW. Przy słabszej instalacji wybieramy 2,8kW , a przy lepszej 3,7kW i spokojnie można wpinać się pod 230V 🙂
Sterowanie jest klasyczne – plus i minus, przy czym jest intuicyjne. Każde z pól ma opcję booster oraz wykrywania wielkości garnka. Z funkcji dodatkowych mamy: timer, minutnik, 2 stopniowy wskaźnik ciepła resztkowego, blokadę przed dziećmi i opcję podtrzymywania ciepła. Model ten daje nam również możliwość zabudowy równo z blatem kuchennym.
Po więcej informacji zapraszam na stronę producenta.
Płyta indukcyjna Whirlpool ACM 928 BA
Płytę Whirlpoola dzięki funkcji PowerManagement możemy podłączyć pod 230V – zakres mocy jaki mamy do wyboru: 2,5kW, 4,0kW, 6,0kW i 7,2 kW. Jest to też pierwsza płyta w zestawieniu, która ma możliwość łączenia pól – w sam raz do dużych garnków. Każde pole ma również osobne sterowanie. Mamy również timer, funkcję blokady oraz dwie ciekawe funkcje : Gotowanie na wolnym ogniu oraz Funkcja Rozpuszczanie. Pierwsza będzie idealna do potraw czy zup, które wymagają długiego gotowania tzw. pyrkania 😉 Druga przyda się do rozpuszczania masła, czekolady etc.
Płyta ma również szlifowane krawędzie, co dodaje elegancji 🙂
Po więcej informacji zapraszam na stronę producenta.
Płyta indukcyjna Bosch PerfectFry PXE601DC1E
Model z tzw. wyższej półki. Funkcji i możliwości jest tyle, że ciężko wszystkie opisać 😉 Najważniejsze – możemy ograniczyć moc urządzenia do nawet 1000W, optymalnie będzie jednak 3500-4000W. Płyta ma dwa pole standardowe i jedno FlexInduction – na którym możemy umieścić kilka garnków jednocześnie i ustawić kilka stref grzania o różnej mocy. Przy bardziej zaawansowanym gotowaniu jak znalazł 😉
Patrząc na samo sterowanie, może wydawać się trudne w obsłudze. Nic bardziej mylnego. Sterowanie jest intuicyjne, DirectSelect pozwoli nam od razu przejść do żądanej mocy (17 poziomów), bez potrzeby klikania w plus i minus. Płyta wykrywa również obecność naczynia i automatycznie uruchamia pole.
Płyta ma również sensor smażenia, który nie pozwoli abyśmy spalili schabowego czy inną smażoną rzecz 😉 Funkcja PanBoost dodatkowo ochroni nasze naczynia przed nadmierną temperaturą, co zaś wpłynie na żywotność garnków czy patelni.
Ze standardowych opcji mamy jeszcze: Timer, Zegar, blokadę przed dziećmi, funkcję “krótkie czyszczenie”, funkcję wyłączenia płyty w momencie, gdy coś wykipi lub się wyleje.
Ciężko opisać wszystkie funkcje i parametry płyty, dlatego po więcej informacji zapraszam na stronę producenta 🙂
Jeśli masz pytania o któryś z powyższych modeli lub inny, który masz upatrzony to zapraszam do komentowania 🙂
Pomocy! Do tej pory pracowałam tylko na płycie gazowej. Jestem zmuszona przejść na indukcję. Proszę o polecenie płyty, na której swobodne będę mogła korzystać z dużych garczków i patelni w tym samym czasie. Trochę czytałam o płytach poniżej ale totalnie już nie ogarniam tego i przyszedł tylko ból głowy…Czy któraś z nich jest godna polecenia? Bardzo dziękuję.
– Whirlpool SMP658C/BT/IXL
– Samsung NZ84J9770EK
– Elektrolux EIV835
– AEG IKE74441FB
Dzień dobry,
Wybrać Electrolux Slim-fit EIV835 i problem z głowy 😉 Warto też poczekać na weekendowe promocje, często ten model jest 200-300 zł taniej 😉
Witam.Jeżeli mam moc przyłaczeniową 4,5 KW zabezpieczenie przedlicznikowe 25A instalacja 1 fazowa to indukcja na prąd 230 może być podłączona?
Witam,
Może być podłączona, ale z zachowaniem rozsądku – czyli jeśli w kuchni działa nam czajnik, zmywarka to płytę możemy uruchomić, ale np. jedno pole i nie na maksa, żeby nie przeciążyć instalacji. Ogólnie korzystając z indukcji i użytkując 2 pola jednocześnie na połowie mocy – pobór jest ok. 1200-1600W, więc pozostaje jeszcze zapas, a instalacja nie ma z tym problemu. Czyli gotujmy z głową i nie używajmy wszystkich sprzętów na raz 😉
proszę o pomoc.Muszę wymienić starą -letnią kuchenkę gazowo-elektryczną 50cm szerokości, i tyle mam miejsca w zabudowie kuchni. Mam w domu tylko prąd 230V. Czy mogę podłączyć kuchenkę na indukcję- jeśli tak to jaką? czy osobno piekarnik elektryczny do zabudowy ( max 50 cm ) i płyta indukcyjna- co może Pan doradzić?
dziękuję
Dzień dobry,
Jeśli mówimy o sprzęcie typowo do zabudowy na 50 cm szerokości, to nie ma praktycznie żadnej takiej oferty na rynku. Jedynie kuchnie wolnostojące pozostają. Podłączenie kuchni indukcyjnej pod 230V jest możliwe, ale musi być dobra instalacja z odpowiednim bezpiecznikiem.
a co Pan sadzi o piekarniku MPM 45 B0-20 45 cm i płyta indukcja 30 cm
Obiło mi się o oczy, że coś takiego pojawiło się na rynku.Niestety za wiele póki co nie powiem, bo nie miałem z tym jeszcze styczności. Nie wiem kto to produkuje, jak wygląda sprawa części zamiennych etc. Ze względu na wymiar i tak w zasadzie nie ma większego wyboru 😉
MPM, Freggia i Kernau wybór żaden ale Freggia jako jedyny ma układ katalityczny i dwie blachy a Kernau 5cio letnią gwarancję, MPM nie ma nic z powyższych i kojarzy mi się z roztopioną suszarką do włosów i tanim mikserem. Nikt Pani nic więcej nie napiszę bo nikt tych sprzętów razem nie widział. Proszę porównać i zdecydować co chce się mieć, czy więcej blach(pewnie ciężkie do dostania) i katalize czy dłuższą gwarancję i standardowe szorowanie czy nic z tego ale tańszy piekarnik. Pozdrawiam