Oferta telewizorów Samsung na 2020 rok

Podczas Samsung Forum 2020 firma zaprezentowała europejskie portfolio telewizorów i sprzętu audio na 2020 rok. Wśród nowości m.in. rozszerzona seria QLED 8K, nowe modele QLED 4K oraz Crystal UHD, a także telewizory lifestyle.

Zaprezentowane podczas Samsung Forum produkty odpowiadają na potrzeby zmieniającego się stylu życia użytkowników. Nowe, innowacyjne telewizory i urządzenia audio oferują funkcje, które zapewnią niezwykle wciągające wrażenia. Rozwiązania te na nowo definiują znaczenie realistycznych doznań i ułatwiają integrację urządzeń domowych.

Flagowy telewizor Samsung na 2020 rok, czyli QLED 8K Q950TS, łączy nieskazitelną jakość obrazu i dźwięku, sztuczną inteligencję oraz nowoczesny design. Tym samym oferuje niezrównane wrażenia z oglądania.

Telewizor ten w Europie dostępny będzie w rozmiarach 65, 75 i 85 cali. Widzowie znajdą tu m.in. rewolucyjny Infinity Screen, czyli ekran który zajmuje 99% powierzchni urządzenia, zapewniając wciągające wrażenia podczas oglądania.

Model Q950TS wyróżnia się smukłą sylwetką o grubości zaledwie 15 mm, z sześcioma wbudowanymi głośnikami. Eliminuje on granice między telewizorem a jego otoczeniem, w rezultacie gwarantując jeszcze lepsze wrażenia z oglądania w warunkach domowych.

Kolejnym telewizorem 8K jest Q800T o przekątnych ekranu od 55 do 82 cali, który spełnia zróżnicowane potrzeby użytkowników i dopasowuje się do dowolnej przestrzeni.

Telewizory QLED 4K nadal pozostają kluczowym elementem całej oferty telewizorów firmy Samsung. Rok 2020 przyniesie najbogatszą jak dotąd linię QLED 4K — modele Q60T, Q70T, Q80T, Q90T i Q95T – które są teraz dostępne z ekranami o przekątnych od 43 do 85 cali.

– Weszliśmy w nową dekadę inteligentnych telewizorów, a ten rok przyniesie jeszcze więcej możliwości w zakresie ich personalizacji – powiedział Nathan Sheffield, Head of TV and Sound Devices, Samsung Europe. Linia telewizorów i urządzeń audio na rok 2020 jest wszechstronna, inteligentna i wciągająca jak nigdy dotąd i została dopasowana do różnych stylów życia i potrzeb widzów.

Wysoka jakość obrazu i dźwięku to charakterystyczne cechy telewizorów Samsung QLED, ale to co naprawdę wyróżnia linię na rok 2020, to rozszerzone możliwości sztucznej inteligencji. Rozwiązania te — dostępne wyłącznie w telewizorach Samsung — sprawiają, że tegoroczna linia urządzeń zapewnia wrażenia wizualne, dzięki którym widzowie nie muszą już iść na kompromis:

Telewizory Crystal UHD

Oprócz linii QLED 8K i 4K na europejskim rynku dostępne będą także telewizory Crystal UHD. Linia ta obejmuje trzy modele, które zróżnicowane są pod względem funkcjonalności i zastosowanych technologii. Telewizor TU7100 to model podstawowy, który wykorzystuje nowy procesor Crystal 4K oraz ekran Crystal, który zapewnia jeszcze bardziej rzeczywiste kolory. W telewizorach TU8000 oraz TU8500 znajdziemy dodatkowo m.in. Tryb Ambient, który do tej pory dostępny był wyłącznie w serii QLED. Oba produkty wyróżniają się minimalistycznym, praktycznie bezramkowym designem. Najwyższy w tej linii TU8500 wykorzystuje także technologię podświetlenia Dual LED, która oferuje ulepszony kontrast.

Poprawa jakości dźwięku przestrzennego

W 2020 roku świetna jakość obrazu idzie w parze z wrażeniami dźwiękowymi. Nowa gama soundbarów zapewnia jeszcze lepszą integrację między telewizorem, a urządzeniami audio. W europejskiej ofercie znalazła się seria Q, w tym modele: Q800T, Q70T i Q60T, które osiągają doskonałą synergię z telewizorem QLED. Wykorzystując technologię Acoustic Beam firmy Samsung oraz zintegrowany dźwięk Dolby Atmos i DTS:X, modele serii Q pozwalają doświadczyć wciągającej rozrywki.

Optymalny dźwięk to jednak coś więcej niż tylko perfekcyjna integracja z telewizorem. Nowa seria S firmy Samsung (S60T i S40T) jest doskonałym niezależnym źródłem dźwięku. Stylowa i inteligentna seria S pasuje idealnie do każdego pomieszczenia i bez trudu wtapia się we wnętrze. Soundbary docenią nie tylko miłośnicy muzyki, lecz także wyjątkowego designu.

Ewolucja możliwości, jakie daje łączność między urządzeniami

Samsung zapowiedział również wprowadzenie nowych funkcji, które zaspokoją potrzeby korzystania z ekranów na różne sposoby, w tym:

– Multi-View to funkcja przeznaczona dla tych, którzy podczas oglądania telewizji często korzystają z innych urządzeń. Pozwala ona na powielenie treści z urządzenia mobilnego na większym ekranie, z możliwością wyboru 14 różnych opcji układu dla dwóch okien.
– Funkcja Tap View sprawia, że podłączenie smartfona do telewizora, jest proste jak nigdy dotąd. Użytkownicy mogą teraz udostępniać treści z ekranu swojego telefonu na telewizorze, po prostu stykając te dwa urządzenia ze sobą[3].

Telewizory lifestylowe

Firma Samsung oficjalnie zapowiedziała wprowadzenie na rynek europejski rewolucyjnego telewizora lifestylowego The Sero. The Sero obraca się z orientacji poziomej do pionowej, i odwrotnie — zupełnie jak smartfon czy tablet. Użytkownicy mogą korzystać z różnych treści — w tym z tych pochodzących z mediów społecznościowych — i zmienić orientację wyświetlacza, duplikując treści z podłączonego do niego smartfonu.

W tegorocznej ofercie znalazł się również telewizor The Serif, którego największym atutem jest jego design. Będzie on dostępny w wersjach 43, 49 i 55-calowych w dwóch nowych kolorach, Cloud White i Cotton Blue. The Serif, wraz z The Sero, zostały wyróżnione za innowacyjne wzornictwo podczas tegorocznej edycji prestiżowego konkursu International Forum (iF) Design Awards.

Zwieńczeniem gamy telewizorów lifestylowych jest The Frame. Do istniejących rozmiarów ekranów dodano nowe modele na rok 2020, o wielkości 32 i 75 cali. Dzięki funkcji automatycznego selekcjonowania opartego na sztucznej inteligencji, sklep Art Store w telewizorze The Frame może teraz zarekomendować dzieła sztuki zgodne z preferencjami właściciela.

——————————————————

[1] Działanie funkcji Inteligentnego Skalowania zależy od jakości i rodzaju materiału wejściowego. Skalowanie może nie działać na materiały przesyłane z komputera lub w trybie Gra.

[2] Badanie zadowolenia klientów firmy Samsung, maj 2019 r

[3] Przy użyciu kompatybilnego smartfona.

Zadaj pytanie :)
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Gotuj, piecz i oszczędzaj #LikeABosch

Płyty indukcyjne 3.0 od Amica z technologią HobControl Pro

Łódzkie pralki marki Bosch z programem parowym

CES 2024: Samsung – AI zmienia nasze doświadczenia w kuchni