Jaki wybrać odkurzacz do 500 zł? [Ranking 2019]

PanAGD

Rankingi

Jeszcze niedawno o klasie odkurzacza świadczyła jego moc. Im większa, tym lepiej. Doszło do tego, że odkurzacze miały moc nawet do 3000W, co już stanowiło lekką przesadę. Unia w 2014 roku zarządziła, że odkurzacze mają mieć moc do 900W. Producenci musieli dostosować sprzęt do nowych przepisów. Efekt? Przy mocy nawet 600W możemy uzyskać skuteczność odkurzania jak w starych 2400W odkurzaczach.

Mniejsza moc, to także duży wpływ na ochronę środowiska. Niby zwykły odkurzacz, a dzięki tym regulacjom, UE zaoszczędzi 20 TWh prądu. Do atmosfery trafi o 300 tys. ton CO2 mniej.

Jaki odkurzacz wybrać, żeby był dobry i mocny? Przygotowałem poniżej listę modeli, które mają dobre parametry, co zapewnia skuteczne odkurzanie.

1.Odkurzacz Zelmer Odyssey ZVC307XT

Moc: 890W
Filtr EPA E11
Worek 3,5 l
76-80 dB
Zasięg pracy 9 mAktualnie jeden z lepiej sprzedających się modeli. Posiada 890W mocy, jest produkowany w PL, ma 4 lata gwarancji i fajne wyposażenie. W zestawie znajdziemy turbooszczotkę – sprawdzi się tam gdzie przeważają dywany, ssawko-szczotkę uniwersalną, wąż flexi, małe ssawki szczelinowe oraz rurę teleskopową. W odkurzaczu założono filtr EPA E11, co zapewnia filtrację na poziomie 95%. Odkurzacz ma 4 lata gwarancji.

Model dostępny w:

2.Odkurzacz Bosch BZGL2B315

Moc: 800W
Filtr klasyczny
80 dB
Zasięg pracy 8 m
TurboszczotkaMały odkurzacz do małych mieszkań. W zestawie znajdziemy turboszczotkę do dywanów i tapicerki, ssawki szczelinowe oraz rurę teleskopową. Na pewno atutem odkurzacza jest duża moc oraz gabaryty. Ze względu na brak filtra HEPA nie polecam alergikom, a tak to klasyczny model dla niewymagających cudów od odkurzacza 😉

Model dostępny w:

3.Odkurzacz Zelmer Jupiter ZVC427VT

Moc: 890W
Filtr HEPA H13
Worek 4 l
76-80 dB
Zasięg pracy 10 mModel, któremu nie straszne dywany i duże powierzchnie. W zestawie znajdziemy turboszczotkę do dywanów, ssawkoszczotkę uniwersalną, szczelinówki, rurę teleskopową oraz wytrzymały wąż flexi. Model ma założony filtr Hepa H13, czyli idealnie sprawdzi się u alergików. Odkurzacz nadal produkowany jest w Polsce, i ma 4 lata gwarancji. Jeśli przeważają w domu panele, to spokojnie do tego modelu można dokupić ssawkę z miękkim włosiem za ok. 20 zł.

Model dostępny w:

4.Odkurzacz Philips FC8371/09

Moc: 750W
Filtr antyalergiczny
Worek 3 l
78 dB
Zasięg pracy 9 mKolejny odkurzacz o kompaktowych gabarytach. W sam raz do 2-3 pokojowych mieszkań. W zestawie znajdziemy ssawkę TriActive, ssawkę do paneli/kafelek, rurę teleskopową. Dodatkowo odkurzacz ma filtr hepa, więc plus dla alergików. Model bierze udział w promocji, w której Philips wydłuża gwarancję do 5 lat. Więcej info tutaj.

Model dostępny w:

5.Odkurzacz Zelmer ZVC307HT

Moc: 890W
Filtr Hepa H13
Worek 3,5 l
76-80 dB
Zasięg pracy 9 mKolejny Odyssey w zestawieniu. Jednak tutaj mamy model lepiej wyposażony. W zestawie znajdziemy turboszczotkę, szczotkę do paneli, filtr Hepa H13. Pozostaje wyposażenie takie same jak w modelu ZVC307XT tj. rura teleskopowa, wąż flexi, ssawki szczelinowe. Ogólnie Odyssey to prosta i sprawdzona konstrukcja.

Model dostępny w:

6.Odkurzacz Bosch BGL4Q69

Moc: 700W
Filtr PureAir – EPA H10
Worek 4 l
69 dB
Zasięg pracy 10 mModel BGL4Q69 to idealny przykład, że z małej mocy można uzyskać wysoką efektywność odkurzania. Odkurzacz jest bardzo dobrze wyposażony, posiada m.in.: ssawkę do dywanów, do podłóg twardych, sswawki szczelinowe, rurę teleskopową oraz filtr EPA klasy H10. Dzięki 4 obrotowym kółkom jest także zwinny. Atutem jest także cichość działania – 69dB. Małe gabaryty sprawiają, że nie ma problemu z przechowywaniem. Mocny i dobry model.

Model dostępny w:

7.Odkurzacz Electrolux ESP75BD

Moc: 550W
Filtr Hygienie 12
Worek 3,5 l
70 dB
Zasięg pracy 12 mCichy, zwinny i wydajny odkurzacz. Zasięg pracy to aż 12 metrów! Standardowe mieszkanie powinniśmy odkurzyć bez potrzeby zmiany gniazdka. W zestawie znajdziemy ssawkę uniwersalną do mieszanych powierzchni, ssawkę Turbo DEX, cichą ssawkę DustMagnet Silent, ssawkę do paneli/parkietu Partketto Pro oraz rurę teleskopową. Wyposażenie jest pełne, dzięki czemu nie będzie trzeba dokupywać innych ssawek do tego zestawu.

Model dostępny w:

Możecie się zastanawiać, dlaczego w zestawieniu nie ma odkurzaczy bezworkowych. Po pierwsze nie jestem zwolennikiem tego systemu. Teoretycznie miało to być prostsze rozwiązanie niż tradycyjne worki, a w rzeczywistości jest trochę zachodu. Trzeba czyścić pojemnik praktycznie po każdym odkurzaniu oraz dbać o filtry i pamiętać o ich wymianie. Same koszty takich filtrów potrafią być absurdalne. Wygodniej jest wyrzucić worek i założyć nowy, niż “babrać” się z kurzem i roztoczami przy czyszczeniu pojemnika.

Jeśli masz pytania o któryś z powyższych modeli lub o taki którego nie ma w zestawieniu, to zapraszam do komentowania.

1+

17
Skomentuj

avatar
najnowszy najstarszy oceniany
Kasia
Gość
Kasia

Witam, a co sądzi pan o zelmerze odessey w wersji 600 W ? Już go kupiłam, użytkuje dopiero kilka dni i wydaje się ok.

Kamil
Gość
Kamil

Witam,
Chciałbym zapytać co Pan sądzi o odkurzaczach Miele? Ceny są dosyć wysokie ale interesuje mnie model C2 890W.
Powierzchnia do odkrzuania to 2 pietra po ok 70m2: miks-parkiet, panele, dywan, glazura.

Kamil
Gość
Kamil

Dziekuje za pomoc, zarówno tu jak i przy wyborze pralki, jutro do domu wjeżdża siemens WM14N26EPL z promocji na ole ole 🙂

Monika
Gość
Monika

Witam,

Zastanawiam się nad kupnem odkurzacza który poradzi sobie z sierścią kota, a jednocześnie będzie się nadawał do różnych powierzchni.

Polecono mi markę Dayson, np. Dyson V8 Absolute. Co Pan o niej sądzi? 🙂

Monika
Gość
Monika

To może ogólnie jakiś odkurzacz szczególnie nastawiony na sierść ?:)