129

Jaką lodówkę wybrać? [Ranking 2022]

Rankingi

Aktualizacja: 10 listopada, 2022
Ten komu zepsuła się lodówka w gorący letni dzień, ten wie co to życie 😉 A tak poważnie, dzisiaj lodówka to sprzęt totalnie podstawowy w każdym domu. Gdy nadchodzi czas na nową chłodziarko-zamrażarkę, zazwyczaj nie mamy dużo czasu na szukanie i analizowanie poszczególnych modeli. Decyzję podejmujemy w ciągu 24h. Szukając lodówki natrafimy na setki produktów, w całym tym gąszczu można się pogubić. Jak zawsze dużo zależy od budżetu, ale znając potrzeby użytkowników przygotowałem poniżej listę modeli, które śmiało mogę polecić. Większość z nich będzie posiadała No Frost, choć znajdziemy w rankingu modele, które pracują w tradycyjnym sposób. Będą modele z komorami świeżości, wyświetlaczami, sterowaniem smartfonem, ale i prostsze modele bez tzw. bajerów. Zapraszam🙂


W cenie do 2900 zł

Lodówka Samsung RB36T605CB1

193,5 cm
Klasa C
SpaceMax™️
35dB
Pojemność 251l/114l

Samsung RB36T605CB1 to model, który oferuje wszystko co powinna posiadać nowoczesna lodówka. Standardowo jak przystało na Samsunga mamy pełny NoFrost, czyli możemy zapomnieć od rozmarażaniu urządzenia, a w zamrażarce nie będzie zbierał się lód.

Całkowita pojemność wynosi 365 L brutto i dzieli się na 251 litrów w chłodziarki oraz 114 litrów w zamrażarce. Wynik bardzo dobry, przy 3-4 osobowej rodzinie taka pojemność w zupełności wystarczy.

Największy atut tego modelu znajdziemy w chłodziarce, konkretnie chodzi o dwie komory:

Komora zero Optimal Fresh+ – temperatura w komorze oscyluje między -1°C a 1°C (w zależności od ustawienia) i stworzona została do przechowywania ryb, mięs czy wędlin, które dłużej utrzymują swoją świeżość.

Szuflada z kontrolą wilgotności Humidity Fresh+ – druga komora zaś posłuży nam do przechowywania owoców oraz warzyw. Panuje w niej optymalna wilgotność, co nie pozwoli na przesuszenie warzyw i owoców oraz wydłuży ich czas do spożycia. Dodatkowo możemy ustawić poziom wilgotności na 70%, gdy w szufladzie przeważają owoce oraz 80%, gdy więcej jest warzyw.

Lodówka wyposażona jest również w wyświetlacz wewnętrzny, na którym możemy ustawić osobną temperaturę dla chłodziarki i zamrażarki. Na wyświetlaczu możemy wybrać opcję Power Cool / Power Freeze czyli super mrożenie i super chłodzenie. Przyda się, gdy do chłodziarki wstawimy nowe produkty, a w zamrażarce, gdy np. chcemy szybko przygotować kostki lodu 🙂

Model ten wyposażony jest w Digital Inverter, a to przekłada się cichą pracę urządzenia, która wynosi zaledwie 35dB. Dodatkowo sprężarka posiada 10 lat gwarancji.

Po więcej info zapraszam na stronę producenta.

Model dostępny w:

W cenie do 2800 zł

Lodówka Bosch KGN39MLEB

203 cm
Klasa E = 238 kWh/rok
VitaFresh
39dB
Pojemność 279l/89l

Bosch KGN39MLEB to duży i pojemny model, całkowita pojemność 368 l netto, także problemy z brakiem miejsca w chłodziarce nie powinny występować 😉

Model wyposażony jest w system NoFrost, a dodatkowo posiada dwa osobne obiegi powietrza dla zamrażarki i chłodziarki, co poprawia wydajność urządzenia, a to przekłada się na lepszą efektywność chłodzenia oraz zamrażania.

Dużym atutem jest Perfect Fit czyli możliwość całkowitej obudowy lodówki, postawienia przy ścianie czy między meblami, bez potrzeby zachowania odległości między bokami.

Kolejny plus to system VitaFresh, który składa się dwóch komór w chłodziarce. Jedna dedykowana jest do przechowywania ryb czy mięs (temperatura 0°C), a druga do warzyw i owoców (podwyższona wilgotność). W obu szufladach panują odpowiednie warunki, które pozwalają na przechowywanie żywności przed dłuższy czas.

Sterowanie urządzeniem odbywa się przez wyświetlacz zamontowany na drzwiach na którym swobodnie możemy ustawić osobną temperaturę dla chłodziarki i zamrażarki. Możemy również wybrać tryb „super”, który pozwoli na szybkie mrożenie lub chłodzenie nowych produktów. Dostępny jest też tryb ECO, ale go zalecam używam w momencie, gdy jedziemy np. na wakacje i nie potrzebujemy korzystać z urządzenia, wtedy temperatura w chłodziarce mieści się w granicy 8 stopni, a w zamrażarce -18.

Fajnym rozwiązaniem jest zintegrowany uchwyt w boku drzwiach, co daje nam możliwość otworzenia chłodziarki praktycznie z każdego pułapu, więc jeśli masz 2 metry wzrostu, to nie musisz się schylać, aby zajrzeć co jest w środku 🙂

Po więcej info zapraszam na stronę producenta.

Model dostępny w:

W cenie do 2500 zł

Lodówka LG GBB72SWUGN

203 cm
Klasa D = 215kWh/rok
Door Cooling+
36dB
Pojemność 277l/107l

Czarne, srebrne, grafitowe, to kolory lodówek, które cieszą się największą popularnością, ale jeśli szukasz białej lodówki, to model LG GBB72SWUGN jest ciekawą propozycją na rynku.

Przede wszystkim jest to bardzo pojemny model 277l/107l, ale i bogato wyposażony, wręcz nie odbiega tutaj od modeli flagowych. Najważniejsze atuty:

Fresh Balancer i Fresh Converter – czyli dwie specjalne komory do przechowywania warzyw/owoców oraz mięs czy ryb. Dodatkowo możemy ustawić optymalną temperaturę w komorze na mięsa oraz tryb wilgotności w komorze na warzywa/owoce.
DoorCooling+ – ciekawe rozwiązanie, które pozwala szybciej przywrócić optymalną temperaturę w chłodziarce zaraz po tym jak ją zamkniemy. W górnej części znajdują się specjalne otwory wentylacyjne, które nadmuchują zimne powietrze, w efekcie schłodzimy produkty nawet do 32% szybciej niż w tradycyjnych lodówkach.
Wyświetlacz na drzwiach – pozwoli na kontrolowanie temperatury osobno dla chłodziarki oraz zamrażarki, możemy również na wyświetlaczu ustawić tryb szybkiego chłodzenia/mrożenia, a także włączyć tryb ECO (przydatny przy wyjazdach np. na wakacje)

W chłodziarce znajdziemy składaną półkę, przydatne gdy chcemy włożyć większy garnek czy butelki z napojami oraz półkę na wina. Ściana lodówki wykończona jest w metalu, co poprawia efektywność chłodzenia.

Oczywiście chłodziarko-zamrażarka jest w pełni bezszronowa, posiada sprężarkę inwerterową, a dla fanów nowych technologii przydatną opcją będzie możliwość sterowania smartfonem.

Po więcej info zapraszam na stronę producenta.

Model dostępny w:

W cenie do 1500 zł

Lodówka Indesit LI8 S2E X

189 cm
Klasa E = 241 kWh/rok
Direct Cool
39dB
Pojemność 228l/114l

Atutem tego modelu jest cena, bez dwóch to jeden z tańszych modeli na rynku, który oferuje całkiem dużą pojemność, jest produkowany w PL i wbrew pozorom ma całkiem przyzwoitą jakość.

Model posiada system Low Frost, nie mylić z NoFrostem, bo to całkowicie różne sposoby chłodzenia. Low Frost to w dalszym ciągu klasyczna lodówka szronowa, ale poprawiono całą konstrukcję parownika i przez to efektywność wzrosła, a to przekłada się na mniejszą ilość szronu i lodu w chłodziarce czy zamrażarce.

Sterowanie lodówką odbywa się przy pomocy elektronicznego termostatu i możemy ustawić kilka trybów pracy m.in. Super chłodzenie czy tryb wysoka temperatura, który przyda się, gdy wyjeżdżamy na wakacje, a w lodówce nie będzie wiele produktów.

W sumie większej ilości „bajerów” tutaj nie uświadczymy, także jeśli szukasz prostej, klasycznej lodówki o dużej pojemności, to wybór tego modelu będzie słuszny.

Po więcej info zapraszam na stronę producenta.

Model dostępny w:

W cenie do 3500 zł

Lodówka Samsung Bespoke RB38A7B5E22

203 cm
Klasa E = 264 kWh/rok
SpaceMax™
35dB
Pojemność 276l/114l

Samsung z lodówkami Bespoke mocno wszedł w rynek, a model RB38A7B5E22 stał się jednym z lepiej sprzedających się modeli serii. Cena może nie należy do najniższych, ale „upchano” w tej lodówce prawie wszystko co najlepsze, można by rzec, że jest to model flagowy 😉 Sprawdźmy co oferuje:

Szklany front – czyli to co najbardziej przyciąga nasze oko, na żywo robi duże wrażenie, lodówka prezentuje się nowocześnie i elegancko. Do zestawu powinni też od razu dorzucać płyn do szyb i ścierkę, żeby na bieżąco czyścić szkło z odcisków palców, ale czego nie robi się dla efektu „wow” w kuchni 😉

Komora zero Optimal Fresh+ – temperatura w komorze oscyluje między -1°C a 1°C (w zależności od ustawienia) i stworzona została do przechowywania ryb, mięs czy wędlin, które dłużej utrzymują swoją świeżość.

Szuflada z kontrolą wilgotności Humidity Fresh+ – druga komora zaś posłuży nam do przechowywania owoców oraz warzyw. Panuje w niej optymalna wilgotność, co nie pozwoli na przesuszenie warzyw i owoców oraz wydłuży ich czas do spożycia. Dodatkowo możemy ustawić poziom wilgotności na 70%, gdy w szufladzie przeważają owoce oraz 80%, gdy więcej jest warzyw.

– Metal Cooling – po otwarciu lodówki pierwsze co rzuci nam się w oczy, to metalowe wykończenie tylnej ścianki. Nie jest to kolejny dodatek, który ma za zadanie przyciągnąć nasze oko, ale rozwiązanie, które realnie poprawia efektywność chłodzenia.

Po więcej info zapraszam na stronę producenta.

Model dostępny w:

Lodówka Whirlpool W7 811I OX / W7 811I K

189 cm
A+
FRESH BOX+
40dB
Pojemność 234l/104l

Model na pewno jest jednym z tańszych w zestawieniu. Mimo niższej ceny w lodówce znajdziemy np. FRESH BOX+ – czyli specjalną szufladę do przechowywania warzyw i owoców, jak zapewnia producent pozostają świeże do 15 dni. Jest opcja szybkiego chłodzenia/mrożenia. W przypadku za wysokiej temperatury w lodówce pojawi się alarm. Na drzwiach mamy także powłokę AntiFingerPrint. W zamrażarce całkiem pokaźne 104 litry pojemności. Pierwsza szuflada jest otwarta – fajna opcja, do przechowywania produktów, które najczęściej wyciągamy z zamrażarki. Ogólnie dobry, prosty model w niskiej cenie.

Po więcej info zapraszam na stronę producenta.

Model dostępny w:

W cenie do 3500 zł

Lodówka LG GBB62MCFCN1

203 cm
Klasa C
FRESHConverter™
35dB
Pojemność 277l/107l

Czarne lodówki są w tej chwili na topie, jednak brakowało na rynku modeli, które wpadają w czarny mat, no i tutaj wchodzi z LG ze swoją nową propozycją. Chłodziarko-zamrażarka GBB62MCFCN1 jest bardzo dobrze wyposażona, w zasadzie to co powinna mieć nowoczesna lodówka to tutaj znajdziemy. Dodatkowo jest w klasie C (172kWh/rok), co zapewni mniejsze zużycie energii. Najważniejsze atuty:

Fresh Balancer i Fresh Converter – czyli dwie specjalne komory do przechowywania warzyw/owoców oraz mięs czy ryb. Dodatkowo możemy ustawić optymalną temperaturę w komorze na mięsa oraz tryb wilgotności w komorze na warzywa/owoce.
DoorCooling+ – ciekawe rozwiązanie, które pozwala szybciej przywrócić optymalną temperaturę w chłodziarce zaraz po tym jak ją zamkniemy. W górnej części znajdują się specjalne otwory wentylacyjne, które nadmuchują zimne powietrze, w efekcie schłodzimy produkty nawet do 32% szybciej niż w tradycyjnych lodówkach.
Wyświetlacz na drzwiach – pozwoli na kontrolowanie temperatury osobno dla chłodziarki oraz zamrażarki, możemy również na wyświetlaczu ustawić tryb szybkiego chłodzenia/mrożenia, a także włączyć tryb ECO (przydatny przy wyjazdach np. na wakacje)

W chłodziarce znajdziemy składaną półkę, przydatne gdy chcemy włożyć większy garnek czy butelki z napojami oraz półkę na wina. Ściana lodówki wykończona jest w metalu, co poprawia efektywność chłodzenia.

Oczywiście chłodziarko-zamrażarka jest w pełni bezszronowa, posiada sprężarkę inwerterową, a dla fanów nowych technologii przydatną opcją będzie SmartThinQ™ czyli możliwość sterowania smartfonem. Choć poza sterowaniem będzie mogli jeszcze sprawdzić ile zużywa energii nasze urządzenie i dostaniemy informację na telefon jeśli będzie jakaś awaria, także rozwiązanie całkiem przydatne.

Po więcej info zapraszam na stronę producenta.

Model dostępny w:

Skomentuj. Zadaj pytanie. Podziel się opinią :)
guest
129 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najlepiej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Edyta
Edyta
28 listopada, 2022 19:50

Dzień dobry, bardzo proszę o polecenie lodówki o szerokości 60 cm z dystrybutorem wody, lecz takim co pobiera wodę z sieci.
Z góry dziękuję za odpowiedź

Przemek
Przemek
27 listopada, 2022 07:58

Dzień dobry, czy wysbrałby Pan Samsunga Samsung RB36T605CB1 czy LG GBB72SAVCN1?

Renata
Renata
8 listopada, 2022 19:04

Dzień dobry, muszę zmienić lodówkę w zabudowie. Trudno odnaleźć dokładny wymiar bo lodówki do zabudowy mają teraz inną wielkość drzwi i zamrażarki. Dlatego planuję wstawić tam lodówkę wolnostojącą o szerokości 54-55 cm . Wnęka przy ścianie ma szerokość 61 cm. Może Pan coś doradzić?

Renata
Renata
10 listopada, 2022 21:03
Reply to  PanAGD

To była lodówka Ariston type KDF 29, Mod. OK-DF 290 L. Ale myślę że to niemożliwe by dobrać taką Wysokość drzwiczek zamrażalnika to 57 cm a lodówki to 127 cm. Nie ma takich teraz . Więc pozostaje wolnostojąca. Budżet to tak do 3 tys. zł. Będę wdzięczna za pomoc – w dzisiejszej różnorodności trudno się połapać 🙂

Tomasz
Tomasz
26 października, 2022 10:35

Dzień dobry,

czy są i jak znaleźć lodówki, które można wstawić we wnękę w meblach, ale nie są lodówkami do zabudowy, i tak wstawiona lodówka nie wystaje z przodu poza linię frontów meblowych? Zależy mi na jak najbardziej pojemnej lodówce, nie side by side, z prawdziwym no-frost.

Tomasz
Tomasz
26 października, 2022 12:28
Reply to  PanAGD

Tak sobie teraz myślę, że tak spasowana z frontem mebli lodówka nie będzie się otwierała bardziej niż 90°?

Ola
Ola
10 października, 2022 13:53

Dzień dobry, chciałabym kupić lodówkę Samsung 193,5 cm lub 195. Czy jest czarna o takiej wysokości?

Ola
Ola
11 października, 2022 13:26
Reply to  PanAGD

Dziękuję. Tak wiem, że jest grafitowa.
A z innej firmy równie dobrej co Samsung znajdzie się jakaś czarna o wysokości 193-195cm?

Jakub
Jakub
9 października, 2022 09:00

Dzień dobry,

Szukam lodówki z dwudrzwiową chłodziarką, istotne jest żeby chłodziarka była z góry. Znalazłem taką lodówkę czy mógłby Pan doradzić czy jest dobry wybór? Podoba mi się, że ma tylko 66 cm głębokości.

Przy szukaniu lodówki zgodnie z Pana wypowiedziami szukałem czegoś z marki Samsung lub LG ale z tych producentów przeważają lodówki side by side, niestety nie mogę znaleźć za wiele informacji na temat produktów firmy Haier.

https://www.euro.com.pl/lodowki/haier-htf-458dg6.bhtml

Szymon
Szymon
30 września, 2022 07:13

Dzień dobry, chciałbym kupić lodówkę 4 drzwiową z dolnym zamrażalnikiem i kostkarką ( kostki wypadają z podajnika) Fajnie by było jakby były drzwi do zamrażalnika a nie szuflady.
Kolor czarny. Dziękuję

Last edited 2 miesięcy temu by Szymon
Elżbieta
Elżbieta
29 września, 2022 18:16

Dzień dobry poszukuję dobrej lodówki niestety szerokość tylko 55 cm. Co Pan poleca?

Beata
Beata
17 września, 2022 14:48

Witam raz jeszcze, muszę przyznać się do „zagapienia” zadałam pytanie o szczegóły lodówki LG GBB72SWUGN .Później wróciłam do czytania Pana tekstu o lodówkach i proszę, jest tam wszystko na temat.
Wobec powyższego ,dziękuję za zawężenie wyboru :LG,Samsung. Pozdrawiam

Beata
Beata
16 września, 2022 09:09

Witam, szukam lodówki wolnostojącej ,białej,wysokość 200cm ,energooszczędnej.Zastanawiam się czy te są dobre:
1.LG GBB72SWUGN
2.LG GBB62SWGGN
3.SAMSUNG RB 38T605CWW
I pytanie jeszcze o WHIRLPOOL W7X93AW ,czy jest warta ceny

Beata
Beata
16 września, 2022 14:30
Reply to  PanAGD

Dziękuję za szybką odpowiedź i jeszcze chciałabym dopytać, które kryterium wysunęło LG…..WUGN na 1 miejsce.
Obecnie zostawiłam wybór lodówki z 1 i 2 miejsca.

Hanna
Hanna
11 września, 2022 10:27

Dzień dobry,
planuję kupić lodówkę, niestety nie mam wiele miejsca. Nie może być wysoka, tylko 145 cm. Czy są jakieś modele, które by Pan polecił?

Hanna
Hanna
12 września, 2022 08:25
Reply to  PanAGD

Szeroka może być nawet na 60 cm

Slavoo
Slavoo
7 września, 2022 12:20

Dzień dobry,
Planuje zakup nowej lodówki szukam czegoś w rozmiarze ok 2m, z wymaganiem że z boku lewego będzie ściana, a od prawego szafka. Co by Pan polecił do ceny 3500zł w klasie D/C+?

Slavoo
Slavoo
7 września, 2022 15:51
Reply to  PanAGD

Co do koloru to czerń, ale srebrny/szary jest również akceptowalny.
Co do przestrzeni, tutaj nie mam pewności gdybym mógł prosić o propozycje zarówno, dla obudowanej jak i z przestrzenia 2-3cm.

Artur
Artur
15 sierpnia, 2022 14:47

Dzień dobry, po pierwsze chylę czoła przed profesjonalnością bloga 🙂
Przymierzam się do wymiany paru sprzętów i chętnie skorzystam z rad.

Mam do wymiany lodówkę, jestem ograniczony miejscem oraz budżetem.
Obecny 10letni Electrolux już kończy swój żywot, ma 175 cm wzrostu wraz z nóżkami i 60cm szerokości.

Nad lodówką jest szafka, chciałbym zostawić nieco przestrzeni na oddech, ale sądzę, że 180-185 powinno dać radę. Szerokość 65 też wejdzie (zostanie do ściany ok 10 cm przestrzeni).

Co by Pan polecił w budżecie do 2000?
/edit widzę poniżej np Gorenje NRK6192AW4 🙂

Last edited 3 miesięcy temu by Artur
Artur
Artur
15 sierpnia, 2022 18:27
Reply to  PanAGD

Pięknie dziękuję za odpowiedź 🙂 i skoro jest, to korzystam z linka poniżej:)

Last edited 3 miesięcy temu by Artur
Paweł
Paweł
7 sierpnia, 2022 18:26

Czy Liebherr przesłał produkować dobre lodówki? Mam taką od ładnych paru lat i jestem zadowolony (nofrost działa jak należy, jest cicha, ma praktycznie rozplanowane półki, i solidne metalowe uchwyty).

Marta
Marta
22 grudnia, 2021 15:45

Dziękuję bardzo za inf. Teraz martwi mnie tylko fakt, że ma jeden termostat. Jak się zepsuje, to zamrażarka też leży, a czas przechowywania bez wzrostu temp. króciutki . Gdyby nie to braksbym od razu, a tak waham się jeszcze